Pozno leto. Lišće je već počelo da žuti i opada. U kakvom je stanju naša koža? Odolevala je UV zracima nekoliko meseci, potamnela, zadebljala, dehidrirana i peruta se. Prvo uljani piling, možete da kupite neki, ili da ga napravite same za par trenutaka link, a zatim hidratacija, jer nam je cilj da zadržimo što duže taj sun kissed ten, i UV zaštita, ako izlazite u doba dana kada je sunce jako.
Volim PIZ BUIN. Moram da ga kupim, svake godine. Sadrži pregršt hemijskih filtera i polimera, ali čini kožu glatkom, svilenkastom i mirisnom, i nije lepljiv, poput većine drogerijskih preparata za sunčanje.
Ovaj sprej se lako nanosi i razmazuje, zlataste je boje i sadrži zlatnu prašinu, koja daje diskretan sjaj. Koristim ga na moru, neizostavan je za popodnevno izležavanje na plaži, a onda ga ponesem kući, i njegov miris evocira uspomene i produžava letovanje, uz UV zaštitu koja je i u gradu potrebna.
Možete ga kupiti u većim grčkim marketima i Hondos Center parfimerijama, a cena je oko 10 evra.
Brend KORRES je nastao 1996. godine u prvoj homeopatskoj apoteci u Atini, otvorenoj šezdesetih godina prošlog veka, kada je mladi farmaceut George Korres počeo da formuliše preparate bazirane na prirodnim sirovinama, klinički testiranim aktivnim principima i poznavanju farmaceutske tehnologije.
U početku je testirao formulacije na svojim prijateljima, a vizija mu je bila da napravi proizvode sa što više organskih i prirodnih sirovina, uz izbegavanje mineralnih ulja, konzervanasa, i potencijalno štetnih hemijskih materija, koji će biti pristojne cene i dostupni svima. Tako se rodila prva i najprodavanija krema ovog brenda KORRES Wild Rose 24-Hour Cream.
Korres mleko za telo sa belim čajem i bergamotom je jedno od najboljih koje sam u poslednje vreme koristila, jer ne ostaje na površini kože i nema samo taj okluzivni efekat i zaglađivanje, koje pružaju parafin i silikoni, već je zaista nahrani.
Ima konzistenciju krema, ali se lako razmazuje i sadrži u velikom procentu ulje slatkog badema, glicerin, negujuće trigliceride, ši puter, ekstrakt aloje. Proizvod je elegantno parfimisan i prija svim čulima, jer ovo nije sertifikovana prirodna kozmetika, na čije se mirise obično mršte ljudi koji nisu na njih navikli. Beli čaj, svežeg, delikatnog i slatkastog mirisa, intenzivan cvetni miris sveže ubranih južnoafričkih frezija, i bergamot sa svojim oštrim citrusnim notama, koji podseća na mediteranske noći, neodoljiv je spoj, a telo je nekoliko sati mirisno.
Korres možete da kupite u svim grčkim apotekama, a ako zaboravite, skoro celu kolekciju možete naći na Evzoni Duty Free Shop-u, po nešto višim cenama, a ovo mleko je oko 8 eura.
SANTE je nemačka sertifikovana prirodna kozmetika, a mleko za telo Grenadine Spirit u velikoj meri ispunjava očekivanja u pogledu hidratacije, hranljivosti, kozmetičnosti i prijatnog mirisa. Lako se razmazuje, fino hrani kožu, a miriše slatkasto, gurmanski, na vanilu i pomorandžu. Podlogu čine sojino ulje, kokosovo ulje, ši puter, a tu su i ekstrakti organskog nara, pasiflore i ulje kamelije.
Odličan je odnos kvaliteta i cene, obzirom da košta oko 800 dinara, na akcijama oko 600, a može se naći u apotekama i Lilly drogerijama u delu sa aromaterapijom.
Dugo koristim Aldo Vandini vanila i makadamija losion za telo, a detaljnu recenziju možete da pročitate ovde. Da bih razbila monotoniju, kupila sam i drugu verziju sa ekstraktom pamuka i bele magnolije, koji “pružaju zavodljiv osećaj mekoće za vaš duh i telo, udaljavaju vas od stresa i vraćaju nežnost u vaš dan”.
Oba preparata predstavljaju emulziju vode i glicerola u silikonima, ali verzija sa pamukom sadrži malo “teži” i masniji dimetikon u nešto višoj koncentraciji, u odnosu na “vanilu” u kojoj preovladava “lakši” isparljivi ciklopentasiloksan, a tu je i negujući ši puter. Losion sa vanilom je hidrantniji i više mi se dopada od ovog sa pamukom, a oba su dobar izbor za vrućinu, jer su potpuno nemasni i jako brzo upijaju. Pamuk miriše sveže i čisto, dok je vanila gurmanska i slatkasta.
Tužnim očima uprtim na zapad, željno iščekujemo taj čuveni The Body Shop. Kada god neko ide u Beč ili Grčku, ili kada negde putujem, u Free Shop-u na beogradskom aerodromu, kupim ili poručim nekoliko proizvoda, i jedino me Body Butter-i nikada nisu razočarali. Koristila sam losion za telo sa kakao maslacem, koji je hidrantan i fine teksture, ali nekog čudnog mirisa, sa kojim se nikada nisam srodila; Solid Oil Lips sa arganovim uljem, jakog orijentalnog mirisa, koji na usne nikako nisam mogla da nanesem; Lip Butter sa kokosom, koji kao bazu ima ši puter i veoma je hranljiv, ali ima jak veštački miris kokosa. Utvrdila sam da mi odgovaraju mirisi manga i breskve, pa ukoliko poručujem ili nema testera, idem na sigurno. Ovaj sorbe me privukao zbog zrnaste i osvežavajuće teksture, karakteristične za ovu poslasticu. Miris je voćkast, ne tako jak, i ostaje par sati na koži, ali je tekstura čudna zbog zrnastih polimera koji ostaju na koži i hidratacija je nedovoljna. Plaćen je oko 12 evra.
Koja je vaša omiljena letnja mazalica za telo?
By JSS