DIORSKIN FOREVER dugotrajni puder, nemasne teksture, stapa se sa kožom i daje joj trenutni mat prirodan izgled, koji traje tokom čitavog dana. Redovnom upotrebom poboljšava se kvalitet kože.
INCI

RECENZIJA
Kupila sam ovaj puder u proleće, kada se i pojavio u izmenjenoj i unapređenoj verziji, jer mi je bio potreban puder sa visokim zaštitnim faktorom, pošto ga neki od mojih omiljenih seruma i fluida ne sadrže. U prilog kupovini išlo je i obećanje da je puder dugotrajan, izgleda prirodno, da zamagljuje proširene pore i dugotrajno matira, a i izbor boja je odličan.

Preko zime i u proleće, dok ne potamnim, odgovara mi Bourjois HM 53 light beige link, MUFE Ultra HD Y325 link, MAC NW 25 link i 020 je neutralna paralela ovih tonova.

Treba znati da je ton ovih pudera određen drugom cifrom, dok treća označava podton: ako je 0 boja je neutralna, ako je 1 žućkasta je i odgovara toplom podtonu, ako je 2 ide na roze i odgovara hladnom podtonu, a 3 je pomalo narandžasta ili kajsijasta; recimo 010 je najsvetlija neutralna nijansa, 021 je malo tamnija žućkasta, 032 još tamnija rozikasta…

Puder je tečne teksture i treba ga promućkati pre upotrebe, a namenjen je masnoj i mešovitoj koži. Miris je cvetan i svež, karakterističan za Dior pudere, nije previše jak i brzo nestaje. Trebalo mi je dosta vremena da naučim da homogeno nanesem ovaj puder, jer se setuje momentalno. Metoda izbora za nanošenje je četka i treba ga naneti vrlo brzo, od sredine lica ka spolja, dok mi prstima nikako nije išlo. Podloga za puder treba da bude na bazi vode ili silikona, jer se na kremama koje sadrže imalo masnoće topi i loše blenda.

Zaštitni faktor 35 čine octinoxate i titanijum dioksid, odnosno kombinacija hemijskih i mehaničkih filtera. Možda ste primetili oznaku PA+++, što je azijska oznaka i znači da je UVA faktor zaštite veći od 8, a ta zaštita nam je bitna jer prevenira fotostarenje.

Puder je u staklenoj bočici od zamagljenog stakla sa pumpicom koja dobro dozira proizvod. Dve pumpice su potrebne za srednju pokrivenost lica, a treća za nadogradnju na problematičnim zonama. Puder je “udoban” i nije komedogen, ali ne mogu reći da je izgled prirodan, jer je svaka pora zamagljena i lice izgleda suviše dobro, ten je porcelanski. Tome doprinose mnogobrojni polimeri i supstance na bazi gume, koje na licu formiraju poseban film. Puder se dobro fotografiše na dnevnoj svetlosti, proširene pore se ne vide, ali bih za bliceve izabrala neki drugi. Po nanošenju ten izgleda savršeno, ne matirano, već zdravo blistavo i to traje nekoliko sati, posle čega imam potrebu da korigujem T-zonu. Puder može da traje jedno radno vreme, ali se već posle tog vremena skuplja u boricama i porama i mora se upiti suvišan sebum i napuderisati novim slojem kamenog pudera, po mogućstvu sa zaštitnim faktorom, ako izlazite na sunce.

Navedeno je da puder sadrži posebnu “Poreless Effect” tehnologiju uz pomoć koje pore posle redovnog korišćenja bivaju manje vidljive, ali ja nisam primetila poboljšanje u tom smeru.
Kada ga uporedim sa Diorskin Star puderom link, Star bolje pokriva, blistaviji je i duže traje, što mi više odgovara preko leta.
NAPOMENA
Puder je kupljen u Beautique parfimeriji u TC Mercator, za vreme Happy Hour-a, sa 20% popusta (Glamour recimo nikada, ne daje popust na Dior), a cena je oko 5800 dinara.
Koji je vaš omiljeni puder sa zaštitnim faktorom?
By JSS
PRATI