Preko leta nema mnogo filozofije što se tiče nege; akcenat je na dobrom čišćenju, hidrataciji, držanju masne T-zone pod kontrolom i svakodnevnoj visokoj UV zaštiti.
Moja mešovita koža kada je toplo postaje masna i razuzdana, pa prvi korak ujutro i uvek pre šminkanja, podrazumeva upotrebu Sebium H2O micelarnog losiona za masnu kožu, što je u stvari tonizirajući i matirajući korak, jer ovaj losion sadrži bakar, cink i ekstrakt ginka sa antibakterijskim i protivupalnim delovanjem, koji je ujedno i moćan antioksidans. Sebium H2O losion ne sadrži alkohol, a čisti pore, smanjuje lučenje sebuma, tonizira i umiruje masnu kožu. Može da se koristi i za uklanjanje šminke, čak i sa predela oka, ali ja ga ipak ne koristim na toj osetljivoj regiji, jer sadrži parfem i bojim se dehidratacije, jer je tu koža dosta tanja.
Razlika između micelarne vode i tretmanskog tonika na slici je što se micelarna voda koristi za čišćenje i toniziranje, dakle, dva u jednom, dok je tonik treći korak u čišćenju, dakle prvo micelarna, pa umivanje, pa tonik. Ako se pitate da li nam je tonik uopšte potreban, on je kiseo, pa neutrališe bazne proizvode za umivanje, hidrira kožu, jer je gelovi za umivanje često isušuju, čisti pore i time smanjuje njihovu vidljivost. Aktivni principi tonika su cink, salicilna kiselina i Fomes Officinalis ekstrakt sa protivupalnim efektom. Ovo je jedan od retkih tonika za masnu i problematičnu kožu koji ne sadrži alkohol. Ima osvežavajući miris i odlično hidrira, pa ako ste u dvadesetim godinama i poklonik ste nemasne noćne nege, krema vam neće biti potrebna, a ako ste stariji i osećate da vam ovo nije dovoljno, nastavite sa svojom noćnom kremom. Uveče nikada ne preskačem tretmanski tonik, bilo da je u pitanju neki za masnu kožu preko leta, neka esencija, hidrolat ili tonik sa AHA, smatram da blagotvorno deluju na moju kožu i prave razliku.
Serum za hidrataciju koristim posle čišćenja ujutro i uveče. Veoma volim osvežavajući miris i laganu gel teksturu Bioderma seruma, koja veoma brzo upija. Njegova formula je zaštićena patentom, a u sastavu na visokom mestu stoje glicerin, niacinamid i natrijum-hijaluronat, i nekoliko biljnih ekstrakata, što obećava odličnu hidrataciju. Ima i malo silikona, što ovaj serum čini odličnom podlogom za šminku. Serum je namenjen svim tipovima dehidrirane kože, što se često dešava zbog upotrebe jakih čistača, ali i na letovanju, pod uticajem vetra i soli.
Masnoj koži će serum biti dovoljan, a normalna i mešovita, treba da ga prate gel-kremom. Isti miris, takođe lagana tekstura koja osvežava, savršeni su za letnju negu. Pored gore navedenih sastojaka za hidriranje, krema sadrži i vitamin E, koji štiti od oksidativnog stresa i prevremenog starenja kože.
Posle seruma ujutro nanosim Aquafluid. Odlični UV filteri, deklarisana UVA zaštita, koja je u Bioderma preparatima dosta viša od propisane, čini ih efikasnim u borbi protiv fotostarenja, hiperpigmentacija i sunčanih alergija. Osim toga, ovi proizvodi su IN VIVO testirani, COLIPA i PPD metodama, a ne samo u laboratoriji. Takozvane „dry touch“ tehnologije osmišljene su u Latinskoj Americi, a počele su da osvajaju svet svojim lakim teksturama, idealnim za vrućinu. Prvobitno su predviđene za mešovitu i masnu kožu, ali odgovaraće svim tipovima kože, čak i osetljivoj, za svakodnevnu primenu i na visokim temperaturama. Emulzija, bez ulja, sa matirajućim česticama, veoma lagane teksture, koja je beličasta samo nekoliko trenutaka po nanošenju, i veoma dobra hidratacija, osnovne su karakteristike ovog fluida. Preparat je lagan i bez mirisa, tako da je savršen i za muškarce, koji inače imaju masniju kožu i vole lagane teksture.
Atoderm SOS sprej je prvenstveno namenjen za umirivanje kože i ublažavanje svraba kod izrazito suve kože, atopijskog i kontaktnog dermatitisa, psorijaze, staračke suve kože ili hronične urtikarije, ali je odličan i kada pocrvenite na suncu, jer svrab često prati takvo stanje. Formula je vodenasta i nelepljiva, a navedeno je da umiruje kožu u roku od 60 sekundi i obezbeđuje rezultat koji traje 6 sati. Bioderma The Skin Barrier Therapy patent blokira bakterije koje pojačavaju svrab (Staphylococcus Aureus), DAF kompleks obezbeđuje hidrataciju, a vitamin PP i skvalen obezbeđuju zaštitu lipidne barijere kože. Klinički testirana formula poštuje pH vrednost kože (između 5 i 5.5), bez alkohola je i bez parfema, nekomedogena je, izvrsne tolerancije na koži, a na odeći ne ostavlja fleke. Sprej mogu koristiti odrasli, deca i bebe, na koži lica ili tela.
Za more, za temeljno, a nežno čišćenje suve, atopične kože beba, dece i odraslih; blago parfimisano ulje za tuširanje koristim i kada žurim i zabušavam sa negom, jer mi posle njega ne treba mleko za telo. Često ga koristim i za pranje lica, kada nanosim tešku šminku ili se vratim sa plaže, jer odlično uklanja liposolubilne UV filtere sa kože.
*PR uzorci
Koji su vaši omiljeni letnji proizvodi?
By JSS
PRATI